Dieta płynna

Typowa dieta zamiennikowa obejmuje zastąpienie wielu dań i przekąsek pożywnymi shake’ami składającymi się z cukru, odtłuszczonego mleka w proszku, błonnika, witamin, minerałów i substancji słodzących. Niektóre diety oferują podobne do słodkich – batony, jako alternatywę. Diety te nie są ograniczowe czasowo. Możesz przebywać na niej przez czas bliżej nieokreślony.

Co jeść i pić

Zazwyczaj zastępujesz dwa posiłki i jedną przekąskę dziennie, jednym szejkiem. Każdy szejk zawiera około 200 kalorii i do 3 g tłuszczu. Twój trzeci posiłek jest bogaty w składniki odżywcze i zawiera około 600 kalorii. W ten sposób twoje dzienne spożycie kalorii to około 1200.

Korzyści

Dieta jest pożywna i bardzo wygodna. Wszystko co musisz zrobić to otworzyć puszkę, napełnić szklankę i dolać mleka. Ponadto, szejki i batoniki są bardzo słodkie co jest dobrą wiadomością dla osób, które lubią słodycze.

Wady

Chociaż smak szejków może nie odpowiadać każdemu, największym problemem staje się kwestia nawyków żywieniowych. Diety polegające na zastąpieniu posiłku mogą pomóc schudnąć w krótkim czasie, ale nie mogą pomóc w nabyciu rozsądnych nawyków żywieniowych, które są niezbędne dla długoterminowego odchudzania.

Werdykt

Dość dobry (i zdrowy) w krótszej perspektywie, dla zdyscyplinowanych osób. Ale upewnij się, że posiłek, który spożywasz codziennie jest zdrowy a przekąski zawierają dużo owoców i warzyw.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *